Трамп назвав ЄС «гіршим за Китай» у торговельних відносинах

13.05.2025 20:37

Колишній президент США Дональд Трамп знову вдарив по союзниках — цього разу під приціл потрапив Європейський Союз. Під час обговорення торговельних відносин на економічному форумі, політик назвав ЄС «гіршим за Китай», коментуючи несправедливі, на його думку, умови двосторонньої торгівлі.

«Європейський Союз у багатьох відношеннях гірший за Китай», — заявив Трамп, згадавши нещодавню торговельну угоду з Пекіном.

«У нас усі козирі»: чому Трамп обурений Європою

За словами Трампа, Сполучені Штати мають перевагу в переговорах і не збираються миритися з, як він висловився, «несправедливим ставленням» з боку Брюсселя.

«Вони поступляться. Побачите. Ми маємо всі козирі в руках. Вони поводяться з нами несправедливо», — додав експрезидент США.

Ці слова пролунали на тлі досягнутого прогресу в перемовинах між США та Китаєм, де обидві сторони погодилися тимчасово знизити мита на імпортні товари, що вже позитивно позначилося на американських фондових ринках.

ЄС, Китай, Індія та Японія — у грі за мита

Зниження мит між США і Китаєм, хоча й тимчасове, відкриває три місяці на подальші переговори між двома найбільшими економіками світу. Тим часом Індія та Японія також ведуть консультації з Вашингтоном щодо пом’якшення тарифної політики.

 Ф’ючерси на фондові індекси США після новин про домовленість з Китаєм пішли вгору, а долар зміцнив свої позиції.

Проте на фоні позитивних сигналів зі Сходу, Трамп явно демонструє: у торгівельній війні союзники не отримають поблажок. ЄС, схоже, очікують жорсткіші умови, якщо його економічна політика не зміниться.

Чи загостриться напруження з Європою?

Заява Трампа може стати новим витком конфлікту у відносинах між США та Європою. У період його президентства, Вашингтон вже вдавався до введення мит на сталь та алюміній із країн ЄС, що викликало жорстку відповідь з боку Брюсселя.

Чи повернеться така риторика у разі другого терміну Трампа? Політичні оглядачі припускають, що так — і що США можуть знову взяти курс на жорстку протекціоністську політику, навіть щодо традиційних союзників.